Olimpiady Specjalne – To stowarzyszenie, którego główną działalnością jest organizowanie treningów i zawodów sportowych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Pokazując wysiłek sportowy, emocje i radość z uprawiania sportu, przy tym przełamując stereotypy, przyczyniamy się do lepszego zrozumienia, akceptacji i tolerancji wobec osób z niepełnosprawnością.
Prezesem Stowarzyszenia w Polsce jest Anna Lewandowska, sportsmenka, propagatorka zdrowego stylu życia, autorka książek i programów treningów. 
Rozpoczęcie działalności ruchu Special Olympics w USA i Kanadzie przypada na początek lat sześćdziesiątych XX wieku. Eunice Kennedy Shriver, siostra prezydenta Johna Kennedy’ego, podjęła się stworzenia międzynarodowej organizacji sportowej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Organizując w 1963 roku pierwsze półkolonie dla młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, przekonała się, jak duże znaczenie dla ich rozwoju ma aktywność fizyczna i zdrowa rywalizacja sportowa.
Źródło: http://www.olimpiadyspecjalne.pl

Program„Młodzi Sportowcy”…

…wprowadza dzieci z  niepełnosprawnością intelektualną w wieku 2-7 lat oraz ich rodziny w świat sportu. Nasze treningi mają na celu wspomaganie rozwoju fizycznego, poznawczego i społecznego dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Rozwijają sprawność motoryczną oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Mogą być również wspaniałym narzędziem poznawania potrzeb i umiejętności dzieci przez członków ich rodzin.

Nasz klub Olimpiady Specjalne Dolnośląskie Młodzi Sportowcy | Wrocław został powołany w lutym 2017 roku. Chcemy zgodnie z ogólnoświatowym programem Olimpiad Specjalnych Młodzi Sportowcy propagować aktywność fizyczną wśród dzieci zmagających się z dysfunkcjami rozwojowymi z Wrocławia i całego dolnego śląska.

Organizacją zajęć, planem spotkań, oraz strukturą treningów i zabaw zajmują się członkowie zarządu w składzie:


edyta– Przewodnicząca Zarządu Olimpiady Specjalne Dolnośląskie Młodzi Sporotowcy | Wrocław – Edyta Jastrzębska, Pedagog Specjalny, Terapeuta SI, mama dwójki dzieci w tym naszej zawodniczki Tereni (na zdjęciu), od ponad 10 lat pracująca z osobami niepełnosprawnymi. Wieloletnia propagatorka innowacyjnego podejścia w edukacji specjalnej, organizator szeregu imprez na rzecz osób niepełnosprawnych, oraz (skuteczna) aktywistka zyskująca środki na cele wyposażania sal ośrodków publicznych zajmujących się opieką, edukacją i wychowaniem niepełnosprawnych dzieci.

 


AgnieszkaCzłonek zarządu Agnieszka Wróblewska pomysłodawczyni i współwłaściciel szkoły Zdrowo-Kąpielowo. Twórca koncepcji według której korelują zabawa, integracja, kąpiel i pływanie. Aktywistka na rzecz promocji zdrowia wśród dzieci. Prospołeczny rzecznik wszystkich psiaków, popularyzatorka humanistycznego traktowania zwierząt.  Pełna „słońca” empatii i wrażliwości osoba dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Prywatnie mama dorosłego już Kuby i dorastającej Julii (naszej wolontariuszki.) „Lubię coś od siebie dać, nawet nie lubię, a czuje że powinnam”

 


irminaCzłonek zarządu Irmina Całus Współwłaściciel szkoły Zdrowo-Kąpielowo. Autorka programów nauczania dla dzieci i niemowląt w koncepcji Integracyjnej Szkoły Pływania Zdrowo-Kąpielowo. Wielokrotna medalistka i rekordzistka Mistrzostw Polski w pływaniu. Członek kadry narodowej. Instruktor pływania z ponad 10-letnim doświadczeniem. Absolwentka warsztatów i kursów organizowanych przez Stowarzyszenie Rozwoju Terapii Wodnych WATSU Polska. Licencjonowany instruktor bodyART® , instruktor fitness, Pilates. Prywatnie mama nastoletniego syna. 

 

 


arturCzłonek zarządu Artur Jastrzębski, Psycholog, Trener Twórczego Myślenia, Artysta, osoba z ponad 10 letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i dorosłymi. Twórca i redaktor naczelny portalu psychoedukacyjnego Studio Wsparcia Rozwoju – Mind Coherence, przy tym praktykujący psycholog. Twórca projektu artystycznego r2zone Creative Activity, laureat (kilku) konkursów fotograficznych i graficznych. Prywatnie mąż i ojciec. Pasjonat jazdy na longboardzie, rowerze, gry na gitarze, sztuk plastycznych i pracy na działce 😀 „Intelekt to nie wynik testu, wykształcenie i statut społeczny, a zdolność do cyklicznej autorefleksji przy indywidualnych możliwościach i właściwościach środowiska w jakich jednostka żyje.”      

 

 

Dodatkowo nasz klub tworzą trenerzy i wolontariusze oraz rodzice naszych zawodników.

Dodaj komentarz